11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Ziraat Katılım, 2016’da hızlı büyüdü

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin kamu sermayeli ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım, tüm paydaşları ve toplum için değer üretme hedefi doğrultusunda, 2016 yılında reel sektörün finansmanına ağırlık vererek hızlı bir büyüme kaydetmiştir.

Nakdi finansmanda 5.5 milyar TL’ye ulaşarak yüzde 229 oranında, gayri nakdi finansmanda ise 3.5 milyar TL’ye ulaşarak yüzde 778 oranında büyüme gerçekleştirmiş ve reel sektöre toplamda 9 milyar TL seviyesinde finansman desteği sağlanmıştır. Aktif büyüklüğü ise yüzde 266 artışla 8 milyar TL seviyesine ulaşmıştır.

Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan, Katılım Finansa yaptığı değerlendirmede 2017 yılına ilişkin açıklamalarda bulunurken, yıl içerisinde ülke ekonomisi ve katılım bankacılığına olan katkılarının artarak devam edeceğini belirtti.

Ziraat Katılım’ın genel müşteri portföyüne bakıldığında büyük bölümünün konvansiyonel bankalarla da çalışmakta olan müşterilerden oluştuğunu vurgulayan Arslan, “Konvansiyonel bankalarla çalışmakta olan müşterilerin katılım bankacılığı ürünlerini bankamız aracılığıyla aktif olarak kullanmaya başladıklarını görmekteyiz.” dedi.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy