4 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Zeybekci: Ne yaptığımızı İyi Biliyoruz

İlginizi Çekebilir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz.” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, piyasalardaki hareketliliğe ilişkin, “Her şeyi ile pozitif olan bir ülkede böyle bir kur, faiz atağını yaşamamız Türk ekonomisine haksızlıktır. Bunun geçici olduğunu söylememe gerek yok.” dedi. Zeybekci, enflasyon noktasında da önemli teşvik ve desteklerin hazır olduğunu ifade etti.

Zeybekci, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine destek sağlanması amacıyla düzenlenen Türk Eximbank Kaynaklı Destek Kredisi Protokolü İmza Töreni’ne katıldı.

Zeybekci, geçen yıl 7,4’lük büyüme elde edildiğini ve 11 Haziran’da açıklanacak 2018 ilk çeyrek büyümesinin de yüzde 7,5 civarında olacağını söyledi. 2018’de büyüme trendinin devam edeceğini bildiren Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyi ile pozitif olan, dünyanın yakından takip ettiği bir ülkede böyle bir kur, faiz atağını yaşamamız Türk ekonomisine haksızlıktır. Bunun geçici olduğunu söylememe gerek yok. Makro ekonomik sonuçlarımıza baktığımızda bunların hepsi tam anlamıyla gelip geçicidir. Hükümetimiz bununla ilgili gerekli her türlü adımı atacaktır, ilgili kurumlarımız gereken her tür adımı atacaktır. Enflasyonla mücadeleyi asla bırakmıyoruz, vazgeçmiyoruz ve bununla ilgili yapılması gereken her şeye karar verilmiş durumda. Ekonomi Bakanlığı olarak gıda fiyatlarının enflasyona katkısını minimize etmek için arzı artırıcı tedbirlerle ilgili teşvik ve desteklerimiz hazır. Bir kısmını Bakanlar Kurulu kararı olarak sevk ettik ve devam ediyor bütün bunlar. Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz.”

Haberin tamamı: http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/2000083-zeybekci-ne-yaptigimizi-iyi-biliyoruz

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy