11 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 23, 2021

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi Büyük İlgi Gördü

İlginizi Çekebilir

“Dijital Çağda İslami Finans Sektörünün Dönüşümü: Fırsatlar ve Riskler” adlı panel, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü

TKBB’nin sponsorları arasında yer aldığı Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 19-20 Kasım 2019’da, Wyndham Grand Hotel İstanbul’da gerçekleşti. Etkinliğin ikinci gününde düzenlenen “Dijital Çağda İslami Finans Sektörünün Dönüşümü: Fırsatlar ve Riskler” adlı panel, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Moderatörlüğünü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Uygulama III Daire Başkanı Ömer Çekin’in yaptığı panel, Acreditus Kurucusu ve Genel Müdürü Khalid Howladar, İslam Kalkınma Bankası (IDB) Kıdemli Teknik Uzman ve Başkan Yardımcısı Danışmanı Fatih Kazan ile IFIN Kurucusu ve IFAAS CEO’su Mohammad Farrukh Raza’nın konuşmaları ile gerçekleşti. Etkinlik boyunca; “Finansal teknoloji (fintech) geleneksel nansal kurumlar için bir dönüşüm fırsatı mı yoksa bir tehdit mi?, “Finans sektörü, teknolojik yenilikleri benimserken bu yeniliklerin İslami bankalara yönelik taşıdığı riskler, fırsatlar ve zorluklar var mıdır?”, “Dinamik bir finansal ekosistemde faaliyet gösteren İslami finans kurumları için ne gibi yasal düzenlemeler getirilmeli?”, “Uluslararası İslami finans sorunlarının ele alınmasında düzenleyici ve denetleyici yaklaşımlar: Merkezi Danışma Kurullarının rolü var mı?, “Etik finans ve İslami finans bağı: Türkiye’de sosyal sorumluluk yatırımlarının (SRI) potansiyeli”, “Finansal kapsama ve sürdürülebilir kalkınma için İslami finansın harekete geçirilmesi” ile “Yeni teknolojilerin finansal kapsama ve KOBİ finansmanındaki rolü” konularında katılımcılara bilgi sunuldu.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy