11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Türkiye Finans’tan ekonomiye 27 milyar TL destek

İlginizi Çekebilir

Türkiye Finans Katılım Bankası 2016 yılında büyümeye devam ederken kullandırdığı nakdi fonlarla ekonomiye 27 milyar TL katkıda bulundu.

Bankanın 2016 kârı ise bir önceki yıla göre yüzde 13,5 artarak 296 milyon TL’ye çıktı. Türkiye’nin öncü ve yenilikçi katılım bankası Türkiye Finans, 2016 yılında büyümesini sürdürdü.

Katılım bankacılığı prensipleriyle ekonomiye desteğini devam ettiren Türkiye Finans’ın kullandırdığı fonlar, 2016 yıl sonunda 27 milyar TL’ye ulaştı.

Türkiye Finansın gayri nakdi fon kullandırımı ise 12 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşti. 2016 yılına ait finansal göstergelere göre Türkiye Finans’ın aktif büyüklüğü 38,8 milyar TL’ye ulaşırken bu tutarın yüzde 70’i kullandırılan fonlar olarak gerçekleşti. Türkiye Finans’ın en önemli fonlama kaynaklarından biri olan toplanan fonlar ise 21 milyar TL olarak açıklandı.

Toplanan fonların bilanço içindeki payı yüzde 54 olurken cari mevduatlar bir önceki yıla göre yüzde 6.3 artarak 6 milyar TL’ye ulaştı.

Türkiye Finans, Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat, yaptığı açıklamada sürdürülebilir kârlılık için gelecek dönemde verimliliği artırarak büyümeye devam edeceklerini belirtti.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy