1 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Türkiye Finans’a 180 milyon Dolar murabaha finansmanı

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, 180 milyon dolar tutarında murabaha finansmanı temin etti. Bir yıl vadeli olan murabaha finansmanı işlemine dört farklı ülkeden beş banka katıldı. İşlemin konsorsiyum eş liderliğini Standard Chartered Bank, HSBC, The Saudi British Bank ve Noor Islamic Bank PJSC üstlendi. Murabaha finansmanının maliyeti Libor+ yıllık yüzde 0.90 olarak gerçekleşti.

Murabaha finansmanıyla ilgili konuşan Türkiye Finans Katılım Bankası Hazine ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, “Katılım bankacılığı sektöründe maliyetleri düşürmek konusunda öncü olabilmek için oldukça rekabetçi bir fiyat ile global bankalarla görüşmelerimize başladık. Borçlanma hedefimizin iki katı talep aldık; bu durum uluslararası finans piyasalarının ülke ekonomimize ve Türkiye Finans’a duydukları güvenin bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Murabaha finansmanı ile öncelikle KOBİ’ler olmak üzere kurumsal finansmana ihtiyacı olan firmalara destek vereceklerini vurgulayan Uzun, “2017 yılında bir yandan Türkiye ekonomisine verdiğimiz katkıyı artırarak sürdürmeyi diğer yandan da katılım bankacılığının gelişimine yön veren kurum olmaya devam etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy