1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nda gelişmeler

İlginizi Çekebilir

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nda  yeni gelişmeler

Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. için genel müdürlük binası ve logo gibi detaylar şekillenmeye başladı.

Yeniden faaliyete geçen Emlak Bank için Ümraniye’de yer tutuldu. Bölgede Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Avivasa, Türkiye Ekonomi Bankası’nın da genel müdürlük binaları bulunuyor…

Para Dergisi’nin bu haftaki sayısında Emlak Bankası’na yer verildi…
Tasfiye Halinde Emlak Bankası’nın ismi Emlak Bankası A. Ş. olarak değiştirildi, ilk iş olarak istiklal Caddesi’ndeki w merkezindeki tabeladan “Tasfiye Halinde” ismi değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk 100 günlük icraat programını açıklarken Emlak Bankası’nın yeniden faaliyete başlayacağını açıklayınca gözler tekrar bankaya çevrildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos Cuma günü öğleden sonra bankanın yeni genel müdürünün ismini açıkladı. Yeni dönemde bankanın ismi Türkiye Emlak Katılım Bankası Anonim şirketi (Emlak Bank) oldu. Bankanın genel müdürlüğüne de Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Deniz Aksu atandı. Banka ilk genel kurulunu da 3 Eylül 2018 Pazartesi günü yaptı.

Emlak Bank için İstanbul’da ikinci bir finans merkezi konumuna gelen Ümraniye’de yer tutulmuş. Bölgede Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Avivasa, Türkiye Ekonomi Bankası’nın da genel müdürlük binaları bulunuyor. Emlak Bankası’nın logosu bankanın tasfiye süresince Emlak Konut tarafından kullanılmıştı. Bankanın logosunun Emlak Bankası eski logosunu Emlak Konut ile birlikte ortak kullanacağı belirtiliyor.

Kaynak: AA

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy