9.5 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 21, 2021

Türkiye Emlak Katılım Bankası Faaliyetlerine Başladı

İlginizi Çekebilir

Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ. 18 yıl aradan sonra dün faaliyetlerine İstanbul’da başladı.

Emlak Bank olarak anılan Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ. 18 yıl sonra dün İstanbul – Ataşehir’de bulunan merkez şubesinde yeniden faaliyetlerine başladı. Banka’ya 26 Şubat 2019 tarihinde BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyet izni verilmiş, faaliyetlerinin yakın bir tarihte yeniden başlayacağı bildirilmişti.

Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla faaliyete başlayan Banka Türkiye’deki en genç ve altıncı katılım bankası olma özelliğine sahip oldu. İstanbul – Ataşehir’de Emlak Bank adıyla yeniden açılan merkez şubenin yanında genel müdürlük binası da bulunuyor.

-Emlak Bank Adıyla Hizmete Açıldı

Türkiye Emlak Katılım Bankası bankacılık sektörü için yeni ürünler geliştirecek. İnşaat sektörü için finans sağlayacak ve sektörün finansal sorunlarını da çözecek olan Emlak Bank, Türkiye’de 18 yıllık bir aranın ardından yeniden hizmete girmiş oldu. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın 2019 yılının sonuna kadar Türkiye’nin 7 bölgesinde 15 adet şubeye ulaşması hedefleniyor. Türkiye’deki en yeni katılım bankası olan Emlak Bank’ın açılmasıyla katılım bankası sayısı da altıya çıkmış oldu. Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürlüğü ve merkez şubesi İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunuyor. Emlak Bank 26 Şubat 2019 tarihinden önce Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na izin için başvuruda bulunmuştu. BDDK gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bahsi geçen tarihten faaliyetlerin Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla yeniden başlaması için faaliyet iznine onay vermişti.

 

Kaynak: Banka Gazetesi

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy