11 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 23, 2021

TKBB-Diyanet İstişare Toplantılarının İlki Gerçekleşti

İlginizi Çekebilir

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki işbirliği çerçevesinde, katılım bankacılığının bilinirliğini artırmak için planlanan diyanet mensupları ile istişare toplantılarının ilki gerçekleşti. Program kapsamında 11 Aralık 2019 Çarşamba günü İstanbul’un Kasımpaşa semtinde bulunan Piyale Paşa Camii’nde kılınan sabah namazının ardından, Lazzoni Otel’de kahvaltılı etkinlikte faizsiz bankacılık ile ilgili genel işleyiş ve ortak felsefe anlatıldı.

Programa katılan 39 ilçe müftüsünün katılım bankacılığı ile ilgili soruları da masaya yatırılarak kir alışverişinde bulunuldu. Program; katılım bankacılığının bilinirliğinin artması ve ülkede hak ettiği seviyelere gelebilmesi adına taraflara önemli katkılar sundu. T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarıyla yapılan istişare toplantılarının ilk programına; TKBB Başkanı Metin Özdemir, Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Cengiz Sinanoğlu, TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz, Merkezi Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rahmi Yaran, Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Temel Hazıroğlu ve İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı katılım sağladı. Ayrıca katılım bankalarının pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcıları, müdür vekilleri, kurumsal iletişim müdürleri de ilgili toplantının diğer katılımcıları olarak sıralandı.

TKBB, ülkenin köklü kuruluşlarından olan T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kurumlarla da eş güdümlü çalışmaya gayret gösteriyor. Bünyesinde altı adet katılım bankası bulunan TKBB, sektörün sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde gelişmesi için bu tür etkinlikler düzenliyor.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy