-1.5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

Şimşek İlk Sinyali Verdi: Sıçramaya Hazır

İlginizi Çekebilir

24 Haziran seçimlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanmasının ardından gözler ekonomi yönetiminin nasıl yapılanacağına çevrilmişken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yeni yönetime ilişkin ilk sinyali verdi. Şimşek seçimin ardından yeni sistemle Türkiye’nin ekonomik anlamda bir sıçrama elde edeceğini söyledi.

Türkiye’nin 5 yıllık yeni bir perspektif ile yeni bir sisteme geçtiğini belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonomide de yeni bir döneme girileceğini kaydetti.

Ekonomi Sıçramaya Hazır

Yeni sisteme ilişkin İnanıyorum ki ülkemiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde rasyonel politika seti ve çok güçlü mikro ve makro düzeydeki reform ve dönüşümler ile yeni bir sıçramaya hazırdır.” diyen Şimşek, ”Sizlerin desteği ile yeni kurulacak hükümet çok güçlü bir şekilde bütün bu dönüşümden tutun 4. Sanayi devrimin gereklerinin değişimlerin ve küresel rekabetin farkındadır. Bu hükümetin programlarına yansımış durumdadır” dedi.

Yakın çalışıp başaracağız’

Şimşek, “Kim ne derse desin terörle mücadele bir başarı var. Suriye’de belki sorunlar çözülmüş değil ama eskisi kadar sıcak bir sorun değil. Yine Irak’ta eskiye göre daha istikrarlı bir ortam söz konusu. Bu pazarlar tabi önemli pazarlar. Ülkeler komşuları ile yükselirler ve büyürler. Biz bu coğrafyada istikrar, barış, huzur ve refah istiyoruz. Bugün ülkeler bu pazarlara ihracat yapıyorsa bizde yaparız. Bu yüzden sektör ile birlikte yakın çalışacağız ve bunu başaracağız” diye konuştu.

Haberin tamamı: https://www.yenisafak.com/ekonomi/simsek-ilk-sinyali-verdi-sicramaya-hazir-3370787

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy