5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

Saudi Real Estate Refinance Co, 200 Milyon Dolarlık Sukuk İhraç Etti

İlginizi Çekebilir

Suudi Arabistana ait Suudi Emlak Refinansman Koordinatörü (SRC), Çarşamba günü yaptığı açıklamada,  750 milyon Riyal (200 milyon $) tutarında sukuk ihracının tamamladığını söyledi. İhraçlar, Aralık ayında düzenlenen ve toplamda 11 milyar Riyal tutatrında ihraç edilmesi amaçlanan   program kapsamında gerçekleşiyor.

 

Devletin egemen refah fonu (PIF) ‘nin yüzde yüz iştiraki olan SRC, emlak piyasasına likidite enjekte ederek konut inşaatını – hassas bir sosyal mesele ve ekonomik reformların ana hedefi belirleyerek hızlandırmayı amaçlıyor. Şirket, HSBC Suudi Arabistan’ı tek lider yönetici ve sukuk programının kitapçısı olarak görevlendirdi.

Program, 2020 yılına kadar yetkililerin 500 milyar riyali ve 2028 yılına kadar 800 milyar riyali artırmayı umdukları Suudi Arabistan’ın birincil konut kredisi pazarının yüzde 20’sini yeniden finanse etmektir. Emlak finansmanı Ocak ayında 4.7 milyar riyal olarak gerçekleşti.

Kaynak: Reuters

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy