10.9 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Rusya bankası İslami bankacılık yolunda

İlginizi Çekebilir

Rusya’daki en büyük bankalar arasında yer alan Sberbank, İslami bankacılık çalışmalarında büyüme planlıyor. Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oleg Ganeyev yaptığı açıklamada Rusya’nın bazı bölgeleri de dâhil olmak üzere, Türkiye ve Kazakistan’da İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Ganeyev; mevduat ve cari hesaplarda, sermaye ve KOBİ finansmanı gibi alanlarda, perakende ve kurumsal müşterilerden İslami bankacılığa yönelik artan bir talep olduğunu söyledi.

Türkiye’de Deniz Bank ve Kazakistan’da faaliyet gösteren Sberbank şubeleri aracılığıyla, İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri başka ülkeler için değerlendirdiklerini anlatan Ganeyev, “Rusya’da ise Başkurdistan ve Çeçenistan Cumhuriyeti’nde söz konusu projelerin hayata geçirilmesini ele alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İslami bankacılığın özellikle Orta Doğu ve Asya’dan yeni yatırımcıların çekilmesi için gerekli olduğuna inandıklarını vurgulayan Ganeyev, Rusya’da İslami bankacılık aracılığıyla ihracat alanlarındaki finansmana öncelik vereceklerini söyledi.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy