11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

QIB, Global Finance Tarafından “İslami Finans Yenilikçisi 2019” Ödülü Aldı

İlginizi Çekebilir

Katar İslam Bankası (QIB), New York merkezli önde gelen bir finans yayını olan Global Finance tarafından ‘İslami Finans Yenilikçisi 2019’  seçildi

 

QIB, Katar’daki müşterilerine,  Müşterilerine finansman sağlamak için uçtan uca tamamen dijital kanal kullanan ilk banka olma özelliğine sahip. Tamamen dijital özelliğe sahip olan bu finansman süreci mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır

Finansman talebi onaylanmış müşteriler, QIB mobil uygulamalarına giriş yaparak beklemekte oldukları finansmanın kabul edildiğine dair bir SMS almakta. Basit bir kaç talimatla ve tek seferde oluşturulan parolayla finansman, ilgili müşterinin hesabına aktarılmakta.

Ödülle ilgili olarak, QIB’den GCEO Bassel Gamal, “Son birkaç yılda Global Finance’den aldığımız uluslararası tanınırlıktan gurur duyuyoruz. Ürün ve hizmetlerimizin dijitalleşmesi, Katar halkına dijital bankacılık hizmeti alanında öncü olduğumuzu göstermektedir.

 

Gamal,“İslami Bankacılık sektörü, yeni teknolojilerin sunulması ve yeni yenilikçi çözümlerin geliştirilmesiyle beraber hızla gelişiyor. QIB, müşterilerimiz için bankacılık deneyimini basitleştirmede ve kişiselleştirmede önemli ilerleme kaydetmiştir. Teknolojiye yapılan yatırım, müşteri odaklı yaklaşımımıza paraleldir. ” dedi.

Kaynak: The Peninsula Qatar

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy