1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Qatar International Islamic Bank’tan 500 Milyon Dolarlık Sukuk İhracı

İlginizi Çekebilir

Qatar International Islamic Bank (QIIB), bankanın 2 milyar dolarlık sukuk programı kapsamında 500 milyon dolarlık sukuk ihraç ettiğini açıkladı. 
QIIB’tan yapılan açıklamada, yapılan ihraca altı kattan fazla teklif geldiğini ve bu oranın Katar ekonomisinin olumlu görünümünü ve finansal durumunun gücünü yansıttığını söyledi.

 

QNB Capital, Al Khalij Ticaret Bankası, Barwa Bankası, Boubyan Bankası, Barclays Bankası, MayBank ve Standard Chartered Bank’tan oluşan bir sendika oluşturulup düzenlenmiş ve sunulmuştur.
QIIB, ihracın, çoğunlukla Orta Doğu dışından gelen yatırımcılar tarafından 3,3 milyar dolar fazla teklif alındığını söyledi. Söz konusu ihraç, yıllık yüzde 4.264 kupon taşıyan 5 yıllık orta vadeli takaslar üzerinden 175 baz puan olarak belirlendi.
QIIB, dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların, MENA’dan( Orta Doğu ve Kuzey Afrika) yüzde 30, Avrupa, Asya ve diğer ülkelerden yüzde 70 ile sukuk’a katılım olduğunu belirtti.
QIIB CEO’su Abdulbasit Ahmad el Shaibei, “Bankanın sukuk ihraç etme ve iyi fiyatlandırma sağlamadaki başarısı, öncelikle tüm bölgenin en yüksek kredi notlarından birine sahip olduğu kabul edilen Katar ekonomisinin gücü ve yüksek derecesi nedeniyledir.” dedi.

El Shaibei, “Tüm göstergeler ve pazar araştırmaları, Katar ekonomisini bölgedeki ekonomilerin ön sıralarına yerleştirdi. Katar bankacılık sektörü çok yüksek bir ödeme gücü sağladığı ve güçlü bir finansal konumda olduğu için yatırımcıların güvenini kazanmaktadır. ” diye devam etti.

 

Kaynak: Qatar Tribune

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy