5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

Oyun Firmalarımız Başarılara İmza Atıyor

İlginizi Çekebilir

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Zynga‘nın Türk oyun şirketi Rollic’i satın almasına ilişkin, Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu. Bakan Pekcan, “Peak Games ve Rollic Games gibi Bakanlığımız desteklerinden yararlanan dijital oyun firmalarımız her geçen gün yeni başarılara imza atıyor.” dedi.

Türk oyun şirketi 168 milyon dolara Zynga’ya satıldı

ABD’li Zynga’nın Türk oyun şirketi Rollic’in hisselerinden yüzde 80’ini 168 milyon dolara satın almasına ilişkin açıklamalarda bulunan Pekcan, “Peak Games ve Rollic Games gibi Bakanlığımız desteklerinden yararlanan dijital oyun firmalarımız her geçen gün yeni başarılara imza atıyor. Dünyanın son dönemde parlayan yıldızı bilişim sektörümüz başta olmak üzere hizmet sektörlerimizi, İhtisas Serbest Bölgeleri ile küresel düzeyde üst lige taşımaya kararlıyız.” şeklinde konuştu.

“Bilişim sektöründe yer alan firmalarımızı, İhtisas Serbest Bölgesi’nde yer almaya davet ediyoruz”

Pekcan, İstanbul İhtisas Serbest Bölgesini dijital oyun sektörü ekosisteminin gelişmesi için önemli bir fırsat olarak gördüklerine ve dünyayla rekabet edebilecek birçok yerli oyun yazılım ve bilişim şirketinin oluşmasına önemli katkılar sağlayacağını değerlendirdiklerini fade etti. Pekcan, “Başta dijital oyun sektörü olmak üzere bilişim sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalarımızı, İhtisas Serbest Bölgesi’nde yer almaya davet ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy