5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

NEO CONNECT, İslami Yatırım Ürününü Sundu

İlginizi Çekebilir

Kanadalı fon dağıtım platformu NEO Connect, ilk İslami yatırım ürününü piyasaya sürdü. Borsada listelenmeyen yatırım ürünlerinin satın alınmasını ve kullanılmasını sağlayan ve 2016 yılında faaliyete geçen platform, fon sağlayıcılarının yaklaşık 1 milyar dolar kazanmasına yardımcı olduğunu duyurdu. NEO Connect’te bulunan İslami bir yatırım fonu olan Manzil Mortgage Kurucu Ortağı ve CEO’su Mohamad Sawwaf, 2017’de şeriat uyumlu ipoteklerin Kanada’da değerinin 2 milyar dolar olarak tahmin edildiğini, bunun da bekleme listesinde 300 milyon doları yakaladığını ve haftada 5 milyon dolar olarak büyüdüğünü söyledi. Sawwaf, helal finansman ve yatırım ürünleri için önemli bir talep olduğunu kanıtladığını da belirtti.

Toronto merkezli Manzil’in ipotek ürünlerinin Şer’i uygunluğu, İslami Finans Kuruluşları Muhasebe ve Denetim Kurumu (AAOIFI) standartlarını takip eden İslami Finansman Danışmanlık ve Güvence Hizmetleri tarafından onaylandı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy