11 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 23, 2021

Maldivler Maliye Bakanı İbrahim Ameer, Maldivler İslami Bankacılık İçin Bir Merkez Olacak

İlginizi Çekebilir

Maliye Bakanı İbrahim Ameer, Maldivler’i bu bölgede İslami bir Bankacılık merkezi yapma sözü verdi. Maldivler İslam Bankası’nın (MIB) yeni genel merkezinin açılışında konuşan Bakan Ameer, MIB’nin İslami bankacılık sektöründeki rekabeti artırdığını belirtti. Ayrıca, çok sayıda bankacılık hizmeti sağlamanın yanı sıra, bankanın İslam hukukuna göre prosedürleri takip ettiğini de belirtti.

 

Bakan Ameer, Cumhurbaşkanı Mohamed Nasheed’in idaresinde İslami bankacılık kurulmasının büyük bir başarı olduğunu ve mevcut yönetimin daha da iyileştirmeler yapmak için çalışacağını vurguladı.

MIB 2010 yılında kurulmuş ve 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket için ilk yatırım 11 milyon ABD doları olmuştur. Islamic Corporation for the Development (ICD) tarafından 10 milyon ABD Doları yatırım yapılırken, devlet tarafından 1 milyon ABD Doları yatırım yapılmıştır.

Bakan Ameer, hükümetin dış yatırıma özel önem verdiğine ve MIB’nin mükemmel bir örnek olduğuna dikkat çekti.

Ameer, “Hükümet ekonomik olarak kapsayıcı olmalı. Perakende bankacılık bunu yapmak için esastır. MIB’nin başarılı olmasını ve halkın da yardımıyla genişlemesini istiyoruz ”dedi.

MIB’de şu anda 200’den fazla kişi çalışıyor. Şirket, devlete ait işletmelere ve özel şirketlere finansal destek sağlamaktadır.

Kaynak: The Edition

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy