12 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 25, 2021

Neova Sigorta’nın Yüzde 65’i Kuveyt Türk’ün Oluyor

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk, Neova Sigorta’daki yüzde 7’lik hissesini yüzde 65’e çıkarıp şirketin büyük ortağı olmak için harekete geçtiği öğrenildi

Kuveyt Türk, Neova Sigorta’nın büyük ortağı Turkapital Holding ve küçük ortaklarında KFH Takaful’e ait hisselerinin tamamını; satın almak için niyet mektubu imzaladığını duyurdu.

Şu an itibariyle Neova Sigorta hisselerinin yüzde 53’ü Turkapital Holding’in, yüzde 35’i First Takaful’un; yüzde 7’si Kuveyt Türk’ün, yüzde 5’i KFH Takaful’un ve yüzde 0.0003’ü de Autoland Otomotiv’in elinde bulunuyor.

Kuveyt Türk, bu hamlesiyle Turkapital Holding’in yüzde 53’lük hisselerinin tamamını ve yine KFH Takaful’e ait yüzde 5’lik hissenin tamamını satın alacak. Elinde yüzde 7’lik hisse bulunan Kuveyt Türk; böylece Neova Sigorta’nın toplamda yüzde 65’lik hissesinin sahibi haline gelecek.

KAP’a da bildirildi

Kuveyt Türk, Neova Sigorta hamlesini Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da bildirdi. Küveyt Türk’ten 3 Ocak’ta KAP’a yapılan bildirim şu şekilde:

“Bankamız tarafından alınan Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde Neova Sigorta Anonim Şirketi‘nin ortaklık paylarından Turkapital Holding B.S.C.C.’nin yüzde 53 oranındaki; ve KFH Takaful Insurance Company’nin (K.S.C.C.) yüzde 5 oranındaki hisselerinin satın alınması ile ilgili olarak niyet mektubu imzalanmış; ve pay devrini yapacak ortaklara gönderilmesi süreci başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.”

 

Kaynak: Sigorta Medya

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy