1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Kuveyt Türk’ten “Kuşların Şarkısı” Sergisi

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk, Doğu ve Batı dünyasında geçmişten bugüne varlığını sürdüren ve resim sanatının temsilcisi olan minyatürü, Kuşların Şarkısı Sergisi’nde sanatseverlerle buluşturdu. Ücretsiz olan sergi, sanatseverler tarafından Kuveyt Türk’ün genel müdürlük binasında 27 Şubat–31 Mart 2017 tarihleri arasında ziyaret edildi.

Mantıku’t Tayr-Kuşların Şarkısı adlı minyatür sergisi; güçlü bir edebiyatçı, şair aynı zamanda mutasavvıf olan Feridüddin Attar’ın kaleme aldığı eserinden hareketle hazırlandı. Sergide, koleksiyonda yer alan kuş figürlerinin nakşedildiği, Kuveyt Türk Kültür Yayınları tarafından çıkarılan ve sergiyle aynı ismi taşıyan çocuklara yönelik öykü kitabı da tanıtıldı.

Minyatür sanatçısı Özcan Özcan ve ekibinin iki yıllık atölye çalışmasının ürünü olarak hazırlanan minyatür sergisindeki kuş figürleri, Hüdhüd kuşunun rehberliğinde efsanevi kuş Simurg’a varmak üzere yola çıkan otuz kuşun yol hikâyesi anlatıldı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan’ın ev sahibi olduğu açılış törenine, Özcan Özcan ve öğrencilerinin yanı sıra Mantıku’t Tayr-Kuşların Şarkısı öykü kitabının yazarı Ayşenur Kapusuz ve Ressam Cemal Akyıldız da katıldı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy