1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Kuveyt Türk, Şanghay Altın Borsası’na Üye Oldu

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk, Çin’in Şanghay Altın Borsası’nın (Shanghai Gold Exchange, SGEI) 74 uluslararası üyesinden biri oldu. Dünyanın en yüksek fiziki altın talebinde bulunulan Çin piyasasında Türkiye’den kabul edilen ilk kurum olan Kuveyt Türk, ilk fiziki işlemini yeni yılın ilk işlem günü olan 2 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi.

Ülkemiz ve Bankamız İçin Önemli Bir Kilometre Taşı

Kuveyt Türk’ün Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Albayrak, Şanghay Altın Borsası’na üyelikleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Dr. Ahmet Albayrak, “2019 yılının ilk işlem gününde Şanghay Altın Borsası’nda fiziki işlem yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada en yüksek altın talebinin bulunduğu Çin’de yıllık bin tondan fazla ithalat gerçekleştiren Şanghay Altın Borsası’nın 74 üyesinden biri olmak hem ülkemiz hem de bankamız adına çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Kuveyt Türk olarak 2018 yılında 450 milyon dolardan fazla altın ihracatı gerçekleştirdik. Bu üyelik ile 2019 yılında ülkemizin ihracat rakamlarına daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi. Albayrak ayrıca Şanghay Altın Borsası’na üyeliğimiz, uluslararası piyasalardaki işlem hacmimizi daha da genişletmemize olanak tanıyacak.” şeklinde konuştu.

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy