9.5 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 21, 2021

Kuveyt Türk 1010 Kaşif Eğitim Projesi Devam Ediyor

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından tasarlanan 1010 Kaşif eğitim projesi Türkiye’nin dört bir yanında devam ediyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Kızılay arasında yapılan işbirliğinden doğan 1010 Kaşif eğitim projesi Türkiye’nin her yerindeki okullara ulaşmaya devam ediyor. Eğitim projesi kapsamında okullarda kodlama ve robotik eğitimleri veriliyor. 1010 Kaşif projesine katılanlar aldıkları kodlama ve yazılım eğitimleri ile öğrenmeye hemen başlayabiliyorlar.

Eğitimler daha önce hiç kodlama eğitimi almamış olanlara yönelik olduğu gibi, kodlama bilen ve kendini geliştirmek isteyenleri de ilgilendiriyor. “Değerlerimizle Büyüyoruz” mottosuyla yola çıkan Kuveyt Türk temel ve toplumsal değerleri koruyup geliştirmeye devam ediyor.

-Yıllık 1010 Kaşif Çocuğa Ulaşılıyor

Kuveyt Türk 1010 Kaşif adlı eğitim projesinde 10 yaş ile 14 yaş arasında olan çocuklara eğitimler veriyor. Türkiye genelinde belirlenen şehirlerde yıllık olarak en az 1010 çocuk keşfediliyor ve bu çocuklara kodlama eğitimleri veriliyor. 1010 Kaşif projesi ilk etapta tek dönem olarak planlandı. 1010 Kaşif projesinde belirlenen hedef kitle kodlama atölyesi bulunmayan devlet okullarında okuyan çocuklar ve YİBO olarak kısaltılan Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’ndaki öğrencilerden oluşuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 1010 Kaşif eğitim projesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan bu kapsamdaki okullar hedefleniyor. Projeyle yıllık olarak en az 50 okula ulaşılarak 10 – 14 yaş arasındaki çocuklara robotik ve kodlama eğitimleri sağlanıyor. Kızılay ile yapılan işbirliğinde yürütülen Kuveyt Türk’ün eğitim projesi ile Türkiye genelindeki okullara ulaşılıyor.

 

Kaynak: Banka Gazetesi

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy