1 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

KFH Grup CEO’su Mazin Saad Al-Nahedh’ten Önemli Açıklamalar

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Finance House (KFH), The Business Year (TBY) dergisi tarafından düzenlenen ve KFH sponsorluğunda düzenlenen “Kuveyt Ekonomisinin Geleceğinde Özel Sektörün Rolü” konferansına katıldı

 

Konferansta KFH Grup CEO’su Mazin Saad Al-Nahedh, bankacılık sektöründe dijital dönüşümün önemini ve Kuveytli bankaların Kuveyt Vizyonu 2035’in desteklenmesindeki rolünden bahsetti.

CEO Al-Nahedh, “Kuveyt  Yönetiminin “2035’te Yeni Bir Kuveyt” vizyonunu benimsemesi ve bu vizyona paralel olarak ulusal kalkınma planları hazırlayarak çalışması memnuniyet verici. Ülke ekonomisini çeşitlendirmek ve gelecekteki küresel ekonomi pazarında yerimizi almamız için çalışmalıyız. Bizim bankacılık sektörümüz güçlü ve donanımlı.” dedi.

 

Teknoloji ve Dijital Dönüşüm

Bankacılık endüstrisindeki teknoloji ve dijital dönüşüm ile ilgili olarak, Al-Nahedh, bankacılık sektörünün teknoloji ile dönüştürüldüğünü, sektörün birçok sürecin tamamen otomatikleştirileceği bir dijital dönüşüm süreci geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Bankacılık geleceğinin teknoloji olduğunu, bankacılığın ve finans endüstrisinin son yıllarda büyük yenilikler ve teknoloji kullanımı gördüğünü açıkladı. Yıkıcı yenilik çağında, mobil bankacılık, temassız ödeme teknolojisi, Blockchain, kripto para birimleri, robotikler, büyük veriler, Yapay zekanın günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu ekledi.

Al-Nahedh, PwC tarafından yayınlanan bir rapora göre finans kurumlarının dörtte üçünden fazlasının  FinTech’in yıkıcı doğasını kucaklayan birçok işletme ile inovasyon çabalarını artıracağını belirtti.

Bu bağlamda, Kuveytli bankaların bankacılık ve finansal teknolojiye ve dijital dönüşüme yatırım yapmaya istekli olduklarını vurgulayarak, “Bu eğilimin, Kuveyt’in çabalarının önemli bir parçası olduğu Kuveyt ekonomisindeki özel sektörün rolünü artıracağını söyleyerek Kuveyt’in bölgesel bir finans ve ticaret merkezi haline geleceğini ekledi.

Al- Nadeh, KFH’ın ürün ve hizmet yelpazesini genişletmek ve geliştirmek için inovasyonda tartışmasız bir lider olduğunu açıkladı. KFH, KFH-Go uygulaması altında Kuveyt’te ilk tam otomatik 24 saat dijital öz şubelerini ve müşterilere yönelik ilk otomatik sanal sistemin piyasaya sürerek, rahatlık ve daha yüksek hizmet seviyelerine vurgu yaptı. “En önemlisi, KFH, RippleNet ile sınır ötesi bir havale hizmeti kullandı ve KFH’yi bölgedeki yeniliklerin ön saflarında tuttu.” dedi.

 

 

Kaynak: Zawya

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy