10 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 21, 2021

Katılım bankalarının BES değerlendirmeleri

İlginizi Çekebilir

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ
FAİZSİZ ENSTRÜMANLARIN GELİŞMESINE KATKI SAĞLADIK

En önemli prensibimiz olan faizsizlik ilkemiz doğrultusunda bireysel emeklilik ürünlerine ilişkin hizmetlerimizi, müşterilerimiz ile buluşturmaya 2011 yılının ilk çeyreğinde başladık. Bundan önce de hassas bir şekilde faizsizlik ilkemizi destekleyen ürünlerin geliştirilmesini sağladık. Bu çalışmalarımız sistemdeki faizsiz enstrümanların gelişmesine katkı sağlayarak faiz içermeyen fon ve planların çeşitlenmesine yol açtı. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik isteğimiz ile süreçleri tamamladıkça bilgi, beceri, tecrübemiz ve satışlarımız katlanarak arttı. Kazandığımız tecrübe ile 2013 yılının sonunda iştirak şirketimiz Katılım Emekliliği kurduk. Artık eşit ortaklık payı ile iştirakimiz olan şirketimiz aracılığı ile müşterilerimizi faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi ile buluşturuyoruz. Müşterilerimiz Albaraka farkı ile faizsiz emeklilik sistemine giriyorlar, her bütçeye uygun hazırlanan planlarımızda başlangıç aşamasında giriş aidatı almıyoruz. Ürünlerimizi alanında uzman sertifikalı danışmanlarımız aracılığı ile müşterilerimize sunuyoruz.

 

Türkiye Finans, Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat
KATILIM ORANLARIMIZ YÜZDE 100 ARTTI

2010 yılında Garanti Emeklilik ve Hayat ile acentelik anlaşması yaparak bireysel emeklilik ürünlerini de müşterilerimize sunmaya başladık. Bu yenilikçi adımımızla, Türkiye’de faizsiz emekliliği başlatan ilk katılım bankası olduk. Böylece, emeklilik dönemi için tasarruf etmeyi hedefleyen, faize duyarlı kesimin Bireysel Emeklilik Sistemi’nden uzak kalmamasını sağladık. Bizden sonra diğer katılım bankaları da açtığımız yolda ilerledi diyebiliriz. Otomatik BES ile sisteme katılım oranlarımız yüzde 100 arttı. Zaten Otomatik BES’teki katılımcıların yüzde 52’sinin faizsiz fonları seçmiş olması da yolumuzun açık olduğunu gösteriyor. Hem müşteri hizmeti kısmında hızlı hem de getiriler konusunda son derece rekabetçi, sektör lideri bir iş ortağına sahibiz. İş ortağımızın sektörde elde ettiği tüm deneyimi müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Her müşterimize olduğu gibi BES müşterilerimizle de özel olarak ilgileniyor, geleceklerini planlamalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz.

 

Kuveyt Türk Bireysel Bankacılık Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral
KUVEYT TÜRK EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR

Kurumumuz 2010 yılından bu yana Bireysel Emeklilik Sistemi alanında müşterilerine hizmet vermektedir. Farklı bir sigorta şirketiyle başladığımız bu yolculuğumuza 2013 yılından itibaren Katılım Emeklilik ile devam etmekteyiz. 2013 yılı başında yürürlüğe giren düzenlemelerle son yıllarda önemli bir ivme yakalayan bireysel emeklilik sektörünün OKS ile birlikte istikrarlı büyümesini sürdüreceğini düşünüyoruz. Bugün itibarıyla OKS kapsamında 40 bin civarında yeni BES sözleşmesi kurumumuz tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu sayı her geçen gün daha da artarak devam etmektedir. Seçkin ürün ve hizmet kompozisyonu ile çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk olarak, ekonomiye katkı sağlamakta ve katılım bankacılığı sektöründeki öncü konumumuzu sürdürmekteyiz. Bizi tercih eden tüm müşterilerimize kolayca, hızlı ve pratik otomatik katılım hizmeti de sunuyoruz.

 

Vakıf Katılım Bilgi Teknolojileri ve ADK Müdürü Sinan Çekerekli
BES’E KATILIM ORANINDA DÜŞÜŞ YAŞAMADIK

BES alanında Mart 2016 döneminden itibaren hizmet veriyoruz. BES ürününü, vakıf kültürünün mirasçılarından olan Vakıf Emeklilik üzerinden sunmaktayız. Müşterilerimize sunduğumuz BES paketlerinde toplanan tüm katkı payları İslami kurallara uygun, faiz içermeyen varlıklarda değerlendirilmektedir. Vakıf Katılım açısından bakıldığında, hızla şube ağını genişleten yapımız doğrultusunda her geçen gün yeni müşteri kazanımı gerçekleştiriyor ve her yeni müşterilerimizi mevcut ürünlerimizle tanıştırıyoruz. Bu nedenle şu ana kadar BES’e katılım oranında bir düşüş yaşamadık aksine sürekli artan bir trende sahibiz. Vakıf Katılım olarak teknolojiyi her alanda kullanma yönündeki arzumuzu sigortacılık alanında da gösteriyoruz. Bu doğrultuda çok kısa bir süre sonra teklif formlarını ortadan kaldırarak dijital ortama geçiş sağlayacağız. Bu sayede sisteme girmek isteyen müşterimizin talebini aynı gün karşılıyor olacak mağduriyetlerin önüne geçeceğiz.

 

Ziraat Katılım Bireysel Pazarlama Bölüm Başkanı Giray Alper Agat
ÜSTÜN HIZMET ANLAYIŞINI ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Ziraat Katılım olarak katılım sigortacılığı ürünlerine yönelik acentelik faaliyetlerimize Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile imzalanmış olduğumuz acentelik sözleşmesi ile ilk adımı atmış olduk. Bankamızın resmi açılışı ile şubelerimizde bireysel emeklilik ürünlerinin sunulmasına başlanmıştır. Sigortacılık ve BES ürünlerini katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak, Danışma Kurulu tarafından onaylanan kurallar çerçevesinde düzenlemekte ve müşterilerimize sunmaktayız. Bireysel emeklilik ürünümüz ile ilgili olarak Danışma Kurulumuzdan almış olduğumuz İcazet Belgemiz hem internet sitemizde hem de Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. internet sitesinde yer almaktadır.153 yıllık Ziraat Finans Grubu tecrübesi, müşteri memnuniyeti ve üstün hizmet anlayışını ön planda tuttuğumuz yaklaşımımızla, Bankamız müşterilerinin katılım bankacılığını tercih etmelerine sebep olan hassasiyetleri dikkate alınarak hazırlanan planlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy