11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Katar’dan Türk İş Adamlarına Yatırım Çağrısı

İlginizi Çekebilir

Katar Finans Merkezi Üst Yöneticisi Yousuf Al Jaida, Türk iş adamlarını Katar’da yatırım yapmaya davet ederek, “Türk şirketlerinin ülkemize gelmelerini teşvik etmek istiyoruz.” ifadesini kullandı. Ankara Ticaret Odasından (ATO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Yousuf Al Jaida ve beraberindeki heyet, ATO Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti. Baran, görüşmede, Katar ile Türkiye arasındaki ticaretin düşük seviyede bulunduğunu belirterek, “Katar ile ticaretimizi artırmanın arayışı içindeyiz. İki ülke arasındaki ticareti nasıl geliştirebiliriz beraber çalışalım. Biz her türlü iş birliğine varız.” ifadesini kullandı.

Katar’ın Ortadoğu’ya açılan önemli bir kapı olduğunu bildiren Baran, Türk inşaat firmalarının burada önemli projeler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Jaida da Türk iş adamlarını Katar’da yatırım yapmaya davet ederek, Türk şirketlerinin ülkelerine gelmelerini teşvik etmek istediklerini kaydetti. Katar Finans Merkezi olarak yabancıların yüzde 100 kendi sermayeleriyle şirket kurmalarına izin verdiklerini ve yatırımcılara vergi muafiyeti tanıdıklarını belirten Jaida, başta finans sektörü olmak üzere organizasyon firmaları, bankalar, danışmanlık, mühendislik ve mimarlık şirketlerini Katar’a beklediklerini ifade etti.

Kaynak: AA

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy