1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Katar Finans Merkezi ile İşbirliği Yapıldı

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı büyüyen finans merkezleri arasında yer alan Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında işbirliğini kapsayan mutabakat zaptı, Katar Finans Merkezi İdaresi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında imzalandı. Sözkonusu anlaşma, iki ülke arasında ekonomik ve finansal bağları güçlendirmeyi amaçlıyor. İki kuruluş, katılım finansı ve sermaye piyasaları başta olmak üzere önemli finansal sektörlerde işbirliği yapacak.
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi Projesi’nin sürdürülebilir ekonomik kalkınma için Türkiye’nin en önemli girişimlerinden biri olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Projenin yeniden değerlendirme süreci sonunda İFM bölgesi inşaatını 2022’de tamamlamayı planlıyoruz. Bu proje, İstanbul’u hem bölgesel hem de küresel finansal ekosistem içinde bir cazibe merkezi hâline getirecektir. İstanbul’un, fintech ve katılım finansı alanlarında avantajlı olduğunu düşünüyoruz ve bu iki alanı öncelikli çalışmalar kapsamında değerlendiriyoruz.”

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy