12.9 C
İstanbul
Pazar, Ocak 24, 2021

Kaan, Global Katılım Finans Zirvesi’ni Değerlendirdi

İlginizi Çekebilir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD’ın 97. Genel İdare Kurulu toplantısı için gittiği Aksaray’da Global Katılım Finans Zirvesi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

16-17 Kasım’da İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek Global Katılım Finans Zirvesi ile ilgili Kaan, “Zirveye bu konuda uzman akademisyenler ve ticari hayata yön veren iş dünyasından 10 bine yakın kişi katılacak. Türkiye’de faizler çok yüksek, yüzde 20’lere yakın. Bu oranla iş adamlarının yatırım yapması mümkün değil. Bu zirveyi onun için düzenleyeceğiz. Buna ‘insani finans’ adını verdik. Faizsiz finans sistemini tartışmaya açacağız. Türkiye’de katılım bankacılığı yüzde 5 seviyesinde. Bunun daha da arttırılması gerektiğini düşünüyoruz. Faizin bir sömürü aracı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. İş adamına, iş dünyasına yüzde 20’ye yakın oranda para satmakla Türkiye’nin kalkınmasının önünde bir duvar örmek aynı değerdedir. Biz insani finansla ilgili yapacağımız kongrede birçok projeyi masaya yatıracağız. İnsani finans zirvesinin Türkiye’nin geleceğine aydınlık sunacağını düşünüyorum.” açıklamalarında bulundu.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy