11.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 25, 2021

İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyoruz

İlginizi Çekebilir

2018 yılı üçüncü çeyrek verilerine ilişkin açıklamalarda bulunan Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, “Ziraat Katılım’ın toplam aktifleri 2017 yılı sonuna göre yüzde 51 artışla 21,7 milyar TL’yi aşarken, toplanan fonlar yine aynı döneme göre yüzde 64 artış ile 16,4 milyar TL oldu. Kullandırılan nakdi fonlar yüzde 53 artışla 18 milyar TL’ye ulaşırken, Ziraat Katılımın tüm sektöre sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansman toplamı 29,6 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Ziraat Katılım 2018 yılının 3. çeyreğini 242 milyon TL net kâr ile tamamladı. Türkiye genelinde şube ağını hızla yaygınlaştıran Ziraat Katılım, üçüncü çeyrek sonunda yurt içinde 40 ilde 76 şubeye ulaşmıştır.” dedi.

Dijital Yatırımlarda Öncelik Müşteri Memnuniyeti Dijital bankacılık alanında mobil teknolojilere öncelikli olarak yatırım yapmaya devam ettiklerini belirten Özdemir, internet bankacılığında, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı deneyimini artırmaya, kusursuz ve kolay işlemler sunmak amacıyla yeniden tasarlama çalışmalarına başlandığını belirtti. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen “Altına Dayalı Kira Sertifikası” ihraçlarının 2018 yılı Eylül ve Ekim aylarında Ziraat Katılım üzerinden gerçekleştiğini belirten Metin Özdemir, “Yedi haftalık ihraç programı kapsamında her hafta 10 şube, toplamda ise 50 şubemiz ihraç işlemlerine aracılık etmiştir.” dedi. Ziraat Katılım’ın Altına Dayalı Kira Sertifikası ihracında yer alan iki bankadan biri olduğuna dikkat çeken Özdemir, önümüzdeki dönemde de ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceklerini belirtti. Özdemir, “Ziraat Katılım olarak, önümüzdeki dönemde de, katılım bankacılığını geliştirme misyonuyla, “Paylaştıkça daha fazlası”nı müşterilerine sunarak, ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy