1.5 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

İslam Kalkınma Bankasından Raylı Sisteme Destek

İlginizi Çekebilir

Antalya, Kayseri ve Gaziantep’teki raylı sistem projeleri için 66 tren alımı, İslam Kalkınma Bankası finansman desteğiyle sağlandı. İller Bankası (İLBANK) Genel Müdürü Yusuf Büyük, İLBANK ve İslam Kalkınma Bankası arasında 150 milyon euroluk nansman anlaşmasının imzalandığını söyledi. Kayseri Ha f Raylı Ulaşım Projesi için 30 milyon euro kredi ile Gaziray Banliyö Hattı ve Ha f Raylı Ulaşım Projesi için 63 milyon euro kredi anlaşmalarını imzaladıklarını belirten Büyük, şöyle konuştu: “Antalya’da 15 istasyondan oluşan 18,1 kilometrelik 2’nci Aşama Meydan-Havaalanı-Expo Raylı Sistem Projesi için 18 araç alımını da 29,5 milyon euro tutarındaki İslam Kalkınma Bankası finansmanı ile sağlandı.”

Çerçeve Anlaşması, 29 Ağustos 2016 tarihinde imzalanan “Kentiçi Ulaşım Projeleri” ile sürdürülebilirliğin üç temel unsuru olan çevresel, nansal ve sosyal sürdürülebilirlik alanlarındaki uluslararası tecrübeler Türkiye’de uygulanacak. Proje ile katılımcı belediyelerin planlama kapasitesi artacak, hedeflenen toplu taşıma hizmetleri daha konforlu ve sürdürülebilir olacak.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy