2 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

ICD’nin Asya Atağının İkinci Durağı, Özbekistan

İlginizi Çekebilir

Islamic Corporation Development (ICD), Özbekistan’da özel bir ticari banka olan Kapital Bank’a, İslami bankacılık penceresinin kurulması için teknik danışmanlık hizmetleri vermek üzere banka ile bir anlaşma imzaladı

 

Anlaşma, üye ülkelerdeki kalkınma fırsatlarını araştırmak ve ICD’nin Orta Asya’daki, özellikle Özbekistan’daki pazar payını güçlendirmek konusundaki görevinin bir parçası olarak ICD’nin resmi ziyareti sırasında imzalandı.
ICD, Kapital Bank’a; Şeriat, muhasebe, bilgi teknolojisi, pazarlama, iletişim, İK ve yasal konularda destekler sağlayacak.
ICD CEO’su Ayman Sejiny, “Kapitalbank’ı destekleme ve uzmanlığımızı, İslami Finans Endüstrisi Programının geliştirilmesi ve desteklenmesi için ortaklarımızla birlikte işbirliği yapmak üzere geliştirilen anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Kapitalbank’ı temsilen yönetim kurulu başkanı Vekili Oleg Kim, “ Bankada İslami pencerenin başlatılmasının, dini inançları nedeniyle, bankacılık işlemlerinden uzak duran ülke vatandaşlarımızın fonlarını değerlendirmek için bizimle çalışacağına  inanıyoruz. Ek olarak, tüzel kişiler Şer’i fonlara erişim kazanacaklar. Böylece İslami bankacılık yoluyla finansal katılım teşvik edilebilir ve yerel ve küresel ekonomide daha büyük bir tasarruf havuzu getirilebilir. ” dedi.

 

Kaynak: Arab News

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy