1 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 18, 2021

ICD ve ASKEC, Sukuk İhracına İlişkin Anlaşma İmzaladı

İlginizi Çekebilir

ICD ve El-Şerif Grubu ve KEC Ltd. Şti. (ASKEC), ASKEC’in yenilenebilir enerji projelerini finanse etmek için kullanması için yeşil bir sukukun yapılandırılması, düzenlenmesi, belgelenmesi, pazarlanması ve başlatılması konusunda yakın bir şekilde çalışacak. ASKEC operasyonlarının yenilenebilir enerji ve çevre dostu projeler alanındaki genişlemesini finanse etmek için Green Sukuk kullanılacak .

Anlaşmanın imzalanmasının ardından ICD Ceosu Ayman Sejiny, “ICD’nin üye ülkelerdeki egemen ve egemen olmayan sukuk ihraçları konusunda danışmanlık konusunda sağlam bir deneyime sahip olduğunu ve bu konudaki bilgi ve uzmanlığımızı, ortağımız ASKEC ile kaynak seferberliği gündemini ve yenilenebilir enerji alanındaki genişlemeyi kolaylaştırmak için deneyimler paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”  dedi.

El Nasır,“ ICD’nin, mükemmel siciliyle, Green Energy ve sukuk ihraçları konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesiyle ASKEC’i hedefimize vardırabiliriz. Sudi Arabistan Krallığının 2030 vizyonu doğrultusunda ve bu pazardaki yoğun talebe cevap olarak yenilenebilir ve çevre dostu projeler için bu pazarda genişlemenin öneminin farkındayız ve bu konuda efor sarfediyoruz.”

 

Kaynak: Saudi Gazette

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy