1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

ICD ile Lanka Bangla Finans Limited’ten KOBİ’lere Destek

İlginizi Çekebilir

ICD, Kobi’leri Desteklemek için Bangladeş’te Lanka Bangla Finans Limited ile Murabaha Kredisi imzaladı.

İslam Kalkınma Bankası (IDB) Grubu’nun özel sektör kolu olan Özel Sektörün Gelişimi için İslami Kurum (ICD), KOBİ’lerin büyümesini ve verimliliğini desteklemek için LankaBangla Finance Limited (LBFL) ile Bangladeş’te 20 Milyon ABD Doları tutarında Murabaha Kredisi İmzaladı. Lider danışman rolünü üstlenen Green Delta Capital Limited (GDCL) bu işlemin başarıyla sonuçlanmasında etkili oldu ve bir güvenlik ajansı olarak alanlarında uzmanlık sağlamaya devam edeceğini belirtti. Bunun, Bangladeş’te banka dışı bir finans kuruluşunun (NBFI), ülkenin büyümekte olan KOBİ sektörünü finanse etmek için ilk kez yabancı fonlar aradığı ve LBFL için olduğu kadar ülke için de bir dönüm noktası olduğu belirtildi.

ICD, CEO ve Genel Müdürü Ayman Amin Sejiny ve Lanka Bangla Finans Limited Genel Müdürü Khwaja Shahriar kendi kuruluşları adına kredi anlaşmasını imzaladı. İmza etkinliği sırasında Green Delta Capital Limited’in Genel Müdürü ve CEO’su Rafiqul Islam orada bulundu ve bu olayı tebrik etti.

İmzalama etkinliği sırasında Sejiny, “KOBİ’ler ekonominin gelişmesi için kilit bir güç ve ICD, Bangladeş’teki KOBİ’lere finansal desteğin genişletilmesinde rol oynamaktan gurur duyuyor. Çok taraflı bir kalkınma kurumu olarak, amacımız finansal katılımı ve sürdürülebilir istihdam olanaklarının yaratılması yoluyla üye ülkelerimizde daha esnek ve kapsayıcı bir büyüme için imkanları arttırmaktır. Langka Bangla Finance Limited (LBFL)’in misyonuna inandığımız için, onlarla uzun zaman devam eden bir ortaklığın olmasını dört gözle bekliyoruz.” diye ifade etti.

Shahriar, “Kredi, Bangladeşli KOBİ’lerin daha fazla iş fırsatından yararlanmak ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak için ek finansmana erişmelerine yardımcı olacak. LBFL için bir ilk olan ICD gibi çok taraflı kalkınma kurumları ile birlikte çalışmaktan ve KOBİ’lere mümkün olduğunca yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Canlı ve sağlıklı KOBİ’ler geliştirmek, Bangladeş’in ekonomik dönüşüm sürecinin ayrılmaz bir parçası ve kredi kaynaklarına ve finansal hizmetlere erişmelerine yardımcı olmaya kararlıyız ”dedi.

Dakka, Bangladeş 

Kaynak: http://www.icd-ps.org/

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy