-3.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Gerçek Bir Yaşam Öyküsü: Umudunu Kaybetme

İlginizi Çekebilir

2 006 yapımı olan The Pursuit of Happiness, yaşanmış bir öyküden beyaz perdeye uyarlandı.

Filmin adı, birebir Türkçeye çevrildiğinde “Mutluluk Arayışı” anlamına gelse de film, Türkiye’de “Umudunu Kaybetme” adıyla vizyondaki yerini aldı.

Umudunu Kaybetme’nin vizyona girmesinin üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına karşın filmin replikleri sosyal medyada hâlen sıklıkla paylaşılmaktadır.

Yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun üstlendiği filmin, başrol oyuncusu Will Smith ekranların karşısına oğlu Jaden Smith ile birlikte çıktı. Sevginin her türlü sorunu çözebileceğini vurgulayan Umudunu Kaybetme’nin senaryosu Steven Conrad tarafından kaleme alındı.

Conrad, filmle aynı adı taşıyan kitaba bağlı kalarak senaryoyu oluşturdu. Söz konusu kitap da Gardner tarafından anılara bağlı kalınarak kaleme alınmıştı.

Baba Oğulun Yaşam Mücadelesi Chris Gardner, San Francisco’da karısı Linda ve oğlu Christopher ile yaşatmaktadır. Pahalı ve çabuk demode olan bir teknoloji olan kemik tarayıcı ürünlerinin satışını yapan Chris, işinde başarısız olması ve ekonomik nedenler yüzünden eşi Linda tarafından terk edilir. Chris Gardner, oğlu Christopher’la kalır. Eşinin evi terk etmesinin yanında ev sahibi tarafında da evden çıkarılan baba oğulun yaşam mücadelesi başlar. Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder. Oğlunun da kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır. Oğlunun sevgisi ve hayatta var olma mücadelesi vakti geldiğinde ona mükemmel kapılar açacaktır.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy