1 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Fitch: Sukuk İhracı Toparlanıyor

İlginizi Çekebilir

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, uluslararası sukuk ihracının Mayıs ve Haziran aylarında toparlandığını bildirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada, sukuk ihracatçılarının fonlama tabanlarını çeşitlendirdikçe arzın artmasının beklendiği belirtildi.

Sukuk ihracı yüzde 42 artarak 12 milyar dolara ulaştı

Açıklamada, uluslararası sukuk ihracının, COVID-19 salgını kaynaklı dalgalanmadan dolayı birincil piyasanın kapanmasının ardından Mayıs ve Haziran’da toparlandığına işaret edildi. Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi bölgesi, Malezya, Endonezya, Türkiye ve Pakistan’dan yapılan, 18 aydan daha uzun vadeli sukuk ihracının, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 42 artarak 12 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

Ayrıca Mart ve Nisan aylarında sukuk ihracındaki keskin yavaşlamanın, salgın nedeniyle finansal piyasalarda meydana gelen değişikliği yansıttığı aktarıldı.

 

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy