-3.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Endonezya, IFCI 2019’da Birinci Sırada

İlginizi Çekebilir

İslami Finans Ülke Endeksi (IFCI) doğrultusunda, Jakarta’da Ekim ayında yayımlanan 2019 Küresel İslami Finans Raporu’nda (GIFR) yer alan en önemli gelişmelerden biri Endonezya’nın İslami fintech alanındaki performansı oldu. Rapor, daha sonra Ulusal Kalkınma Planlama Bakanı Prof. Bambang Brodjonegoro tarafından ilan edilen “İslami Finansta Yapay Zekâ ve Yenilikçilik” temalı bir forumda yayımlandı.

GIFR metodolojisine göre Endonezya, IFCI 2019’da birinci sırada yer aldı ve 2011’den bu yana endekse hâkim olan Malezya’nın önüne geçti.Raporun metodolojisi; İslami bankaları, İslami bankacılık pencerelerini, Şer’i denetleme rejimlerini, İslami finans varlıklarını, Müslüman nüfusu, sukuku ve İslami finans eğitimini kapsıyor.

Endonezya’nın daha önce açıkladığı İslami Ekonomik Master Planı’na göre dört ana stratejiden ikisi, İslami finans ve İslami fintechlerden doğrudan yararlanıyor. Bu stratejiler, İslami finans sektörünün yanı sıra dijital ekonomiyi de güçlendiriyor.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy