10.9 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Ekonomi Bakanı Zeybekçi’den dolardaki sert hareketler sonrası açıklama

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin hak etmediği bir şekilde döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumları yaşadığını söyleyen Bakan Zeybekci, “İlgili kurumlar tarafından en doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağı konusunda güvenimiz tamdır” ifadesini kullandı.

Dolar/TL’deki sert hareketler sonrası Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Zeybekci’nin açıklaması şu şekilde:

Reel ekonomi, büyüme, ihracat, istihdam ve kapasite kullanım oranları, ayrıca gelecek beklentilerine ilişkin öncü gösterge olarak yatırım teşvik başvuruları ve dünyanın en iddialı teşvik sistemine olan ilgi ile dünyada bu bakımdan ilklerde yer alan ülkemiz kur ve faiz oranlarında hak etmediği dalgalanmalar ve döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumları yaşamaktadır.

İlgili kurumlarımız, reel sektörün başarısının, emeğinin ve alın terinin bu doğrultuda heba edilmemesi; döviz piyasasındaki dengesizliğin kaldırılması için gerekli araç ve yetkiye sahiptir. Bu sorumluluğu alarak, en doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağı konusunda güvenimiz tamdır.

Haberin tamamı: https://www.dunya.com/finans/haberler/ekonomi-bakani-zeybekciden-dolardaki-sert-hareketler-sonrasi-aciklama-haberi-416746

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy