-3.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Dubai İslam Bankası, Nasdaq Dubai’de 750 milyon USD tutarındaki Sukuk İhraç Töreni İçin Zili Çaldı

İlginizi Çekebilir

 

BAE’nin en büyük İslam Bankası olan Dubai İslam Bankası (DIB), Nasdaq Dubai’de 750 milyon dolarlık bir Sukuk listesi için açılış zilini çaldı. Sukuk, yıllık bazda yüzde 6,25 kar oranı ile 4,9 kat fazla talep topladı. Yatırımcının taleplerinin yüzde  40’ının Orta Doğu dışından geldiği söylendi. Ödeme kayıtlarının yüzde 19’u Orta Doğu yatırımcılarına, yüzde 19’u Avrupa’ya, yüzde 18’i Asya’ ülkelerine yapılmıştır.

 

 

DIB Grup İcra Kurulu Başkanı Dr. Adnan Chilwan, şunları söyledi : “En son Sukuk’umuzun yüksek katılım oranı, küresel yatırımcının güvenini göstermektedir. Sukuk’umuzun, BAE’den yeni sermaye yönergeleri kapsamında yayınlanan herhangi bir Basel III uyumlu AT1 cihazının yüzde 6,25’inde en düşük fiyatlandırmayı elde etmesinden memnunuz. Nasdaq Dubai’deki listelememiz, bölgesel ve küresel yatırımcılarla yakın bağlantıları olan iyi düzenlenmiş bir platform sunar. Olumlu finansal performansımız ve planlarımız hakkında bilgilendirmek için yatırımcı topluluğuyla yakın ilişki politikamızı sürdüreceğiz. ”

Nasdaq Dubai Başkanı Abdul Wahed Al Fahim şunları söyledi: “DIB ile olan başarılı işbirliğimiz, Dubai kurumlarının İslami finansta oynadığı rolün güçlü bir örneğidir. BAE’nin Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai’nin Hakimi Sayın Şeyh Muhammed Bin Rashid Al Maktoum’un başlattığı girişimle Dubai’nin büyümesini İslam Ekonomisinin küresel Başkenti olarak desteklemeyi taahhüt ediyoruz. ” dedi.

 

Kaynak: Dubai İslamic Bank

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy