-1.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Diyanet, Maaşları Faizsiz Finans Kuruluşları Aracılığıyla Ödeyecek

İlginizi Çekebilir

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaklaşık 150 bin sayısına ulaşan din görevlisinin maaşlarının faizsiz finans kuruluşları aracılığıyla ödenmesine karar verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatıyla hazırlık araştırmalarının yapılması ve sürecin işletilmesi amacıyla, bir süre önce Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimlerinden temsilcilerin yer aldığı yaklaşık 10 kişilik bir komisyon kuruldu. Çalışmalarını hızlandıran komisyon üyeleri, Türkiye Katılım Bankaları Birliği ve üye katılım bankaların temsilcileriyle toplantılar gerçekleştirdi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından komisyon tarafından Erbaş’a sunulan raporda, Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı personelinin maaş ve ücretlerinin faizsiz finans kuruluşları üzerinden ödenmesinin uygun olacağı değerlendirmesinde bulunuldu. İl müftülükleri, hâlâ devam eden kurum maaş ödeme protokollerinin sona ermesinin ardından, maaş ve ücretlerin hangi banka aracılığıyla ödeneceğine karar vermek üzere bir komisyon kuracak.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy