11 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 23, 2021

DIEDC İle Bosna Bank International İşbirliği Yapacak

İlginizi Çekebilir

Bosna Bank International (BBI) CEO’su Amer Bukviæ ve Dubai İslami Ekonomi Geliştirme Merkezi (DIEDC) CEO’su Abdulla Al Awar, Dubai ve Bosna-Hersek arasındaki gelişmekte olan işbirliğini desteklemek için Dubai’de bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Mutabakat, İslami ekonomi sektörleri ve DIEDC ile paydaşlarının bilgi ve uzmanlıklarından yararlanarak iki pazar arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bosna Bank International, Bosna Hersek ve Güneydoğu Avrupa’daki ilk Şeriat uyumlu bankadır. İslam Kalkınma Bankası Grubu, Dubai İslam Bankası ve Abu Dabi İslam Bankası gibi ortaklarıyla 2000 yılında faaliyete geçmiştir.
Son on yıldır, BBI Bosna-Hersek’teki en hızlı büyüyen bankalar arasında yer aldı. 2010’dan beri, BBI ve BBI VIP İş Kulübü, prestijli bir küresel ün kazanan uluslararası bir yatırım konferansı olan Saraybosna İş Forumu’nu düzenledi. BAE ve GCC ortaklarıyla birlikte 2018’de, BBI, Saraybosna ve Bosna-Hersek’i Avrupa Helal pazarının merkezi ve giriş kapısı olarak konumlandıran uluslararası bir helal endüstri fuarı olan Saraybosna Helal Fuarı’nı başlattı. “Bosna Bank International, uluslararası yatırım konferansı aracılığıyla – Saraybosna İş Forumu ve uluslararası helal endüstri etkinliği – Saraybosna Helal Fuarı, Bosna ve Güneydoğu Avrupa’daki şirketlere ağ kurma ve iş gerçekleştirme yoluyla iş bağlantılarını ve fırsatlarını geliştirme şansı vermeye çalışıyor . Şirketlerimizin, müşterilerimizin ve ortaklarımızın verimli iş bağlantıları kurmasını görmek istiyoruz.” dedi.

 

Kaynak: pakobserver

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy