1 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Boubyan Bank, iMal İslami Bankacılık Platformu Entegrasyonunu Tamamladı

İlginizi Çekebilir

Path Solutions , iMal İslami çekirdek bankacılık platformunun Boubyan Bank’ta başarılı bir şekilde entegrasynunun yapıldığını açıkladı. Banka, yeni iMal R14 versiyonuna geçme kararının bankayı verimlilik, gelişmiş müşteri deneyimi ve daha düşük işletme maliyetleri sağlamak için tamamen dijital bir platforma dönüştürme planının bir parçasını oluşturduğunu belirtiyor. Yeni platformun performansı arttırması, yeni ürünler için pazara çıkış süresini azaltması, bankanın içgörü odaklı müşteri ilişkilerine geçmesini sağlayarak ürün yeniliğini desteklemesi bekleniyor.

 

Başkan Yardımcısı ve Boubyan Bankası İcra Kurulu Başkanı Adel Abdul Wahab Al-Majed, “Bu modernizasyonu sayesinde, yeniliklerden, sürekli zenginleştirilmiş tam işlevsel bir kapsama alanından ve sürekli gelişen ve ölçeklenebilir bir mimariden yararlanmaya daha iyi hazırız. Büyük bir kapsamı olan çok sıkı bir proje programına rağmen, beklenen fayda ve değeri, yani performans gereksinimlerini ve kullanılabilirlik, güvenilirlik ve hız gibi hizmet düzeylerini karşılamayı başarabilen ekipleri selamlıyorum. ” dedi.

Path Solutions Grup Başkanı ve CEO’su Mohammed Kateeb, “İslami çekirdek bankacılık platformumuzun tam dijitalleşmesine yardımcı olacak yeni açık mimarisiyle bankanın stratejik dijital dönüşümünü ve agresif büyüme girişimini destekleyebildiğimiz için çok heyecanlıyız, yüksek müşteri memnuniyeti ve benzeri görülmemiş operasyonel verimlilik sucağımıza inanıyoruz. İMAL’in yeni versiyonunun, mevcut finansal hizmetler devriminin yeni gerçeklerinde Boubyan Bank’ı önemli bir lider olma yetkisine sahip kılacağına inanıyoruz ”dedi.

Kaynak: IBS Intelligence

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy