10.9 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Bank İslami Pakistan, COMSATS Üniversitesi ile Anlaşma İmzaladı

İlginizi Çekebilir

Pakistanda Ülkedeki önde gelen İslami Bankalardan biri olan Bank İslami Pakistan Limited, ülkenin önde gelen kamu üniversitelerinden biri olan Lahore Kampüsü olan COMSATS Üniversitesi (CUI) ile İslami Finans Merkezi – Mutabakat Muhtırası Anlaşması imzaladı. İslami Bankacılık konusundaki anlayışı yaygınlaştırmak için büyük ölçüde öğrenciler ve halka yönelik İslami bankacılık bilinçlendirme seminerleri ve atölye çalışmaları yürütmek üzere işbirliği yapacak. Bank Islami ayrıca İslami Bankacılık ve Finans alanındaki araştırma girişimlerinde CUI’yi destekleyecek.
Anlaşma, Bank Islami Pakistan Limited Başkanı ve CEO’su Sayın Syed Amir Ali ve CUI, Lahore Kampüsü Başkanı Dr. Abdus Sattar Abbasi tarafından imzalandı.
İmza töreni, yakın zamanda Lahor’da düzenlenen 7. İslami Finans Forumu’nda gerçekleşti. Raja Yassir Humayun Sarfraz – Yüksek Eğitim ve Turizm Bakanı, Pencap Hükümeti ve Sn. Samiullah Chaudhry – Pencap Gıda Bakanı da anlaşmadan dolayı her iki tarafı tebrik etti.

 

Kaynak: Pakob Server

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy