1.5 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Bank ABC ve Jumio “Biyometrik” Tabanlı Bankacılık İşlemi İçin Bir Uygulama Başlattı

İlginizi Çekebilir

Bank ABC, Jumio adlı servis ağlayıcı şirket ile biyometrik tabanlı bir uygulama başlattı

 

Dijital servis sağlayıcılık alanında lider olan Jimio, bugün MENA bölgesinin önde gelen uluslararası bankacılık kimliğiyle bilinen Bank ABC ile yapmış olduğu çalışmayı duyurdu. İki şirketin ortak yürüttüğü çalışma, biyometrik tabanlı kimlik doğrulama hizmeti sunan bir çeşit teknolojik çalışmadır ve uzaktan hesap açma işlemini de desteklemektedir uygulama.

 

Bahreyn merkezli Bank ABC, şu anda Orta Doğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Amerika ve Asya’daki ülkeleri kapsayan beş kıtada müşterilerine hizmet vermektedir. Bank ABC , bölgenin ilk dijital bankacılık işlemlerini başlatmayı planlıyor ve tamamen dijital bir bankacılık deneyimini sunmak için çeşitli yatırımlar yapmaktadır. Geleneksel hesap açma işlemi için herhangi bir şubeye gitmeniz gerekirken yeni sistem sayesinde herhangi bir şubeye gitmeye gerek kalmayacaktır.

Bank ABC Grup İcra Kurulu Başkanı Sael Al Waary “Bank ABC, müşterilerinin bankacılık hizmetlerine güvenli bir şekilde ulaşmaları için ve sorunsuz müşteri deneyimi yaşatmak için teknolojinin avantajlarından yararlanmaya kararlı.” dedi.

 

 

Kaynak:  Zawya

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy