1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Bakan Varank’tan Yerli Aşı İçin Müjde!

İlginizi Çekebilir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından koronavirüs aşısı ile ilgili paylaşımda bulundu. Bakan Varank, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 aşısında sonuca bir adım daha yaklaşıldığını duyurdu. Varank, “”Pandemiye karşı bilimsel mücadelede ihtiyaç duyduğumuz transjenik ACE2 fareler nihayet ulaştı.” dedi.

“Aşı ve ilaç projeleri sonuca bir adım daha yaklaşacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yerli aşı için bir müjdenin haberini verdi. Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Pandemiye karşı bilimsel mücadelede ihtiyaç duyduğumuz transjenik ACE2 fareler nihayet ulaştı. Derya Unutmaz hocam gösterdiğiniz işbirliği için size ve ekibinize müteşekkiriz. TÜBİTAK COVID-19 Platformunda yürüttüğümüz aşı ve ilaç projeleri sonuca bir adım daha yaklaşacak” dedi.

“TÜBİTAK desteği ile inovatif aşı ve ilaç çalışmaları yapılıyor”

Bakan Varank’ın desteklerinden dolayı teşekkür ettiği Prof. Dr. Derya Unutmaz sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Unutmaz yayınladığı mesajında; “Bu habere çok memnun oldum! Ülkemizde TÜBİTAK desteği ile müthiş inovatif aşı ve ilaç çalışmaları yapılıyor, bunlar hem yeni versyon aşılar için hem de bu konuda teknolojik olarak ekosistemin gelişmesine destek için çok önemli gelişmeler. Ufak bir katkım olabilmesi çok mutlu etti.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy