11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Bakan Albayrak: “Tarihi Dönüm Noktası”

İlginizi Çekebilir

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi’ndeki (PMI) artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Albayrak, “Büyümenin öncü göstergesi PMI endeksi Şubat 2011’den beri en yüksek seviyede. Yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentimiz güçleniyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak: “Şubat 2011’den bu yana en yüksek seviye”

Twitter hesabından İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan PMI verisine ilişkin değerlendirmede bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi’ndeki (PMI) artışa ilişkin, “Bu tarihi bir dönüm noktası, Şubat 2011’den bu yana en yüksek seviye. Böylece yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor.” ifadelerini kullandı.

“Yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor”

Endeksteki yükselişe dikkat çeken Albayrak, “Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan Türkiye imalat PMI, temmuz ayında 56,9 seviyesinde gerçekleşti. Bu tarihi bir dönüm noktası, Şubat 2011’den bu yana en yüksek seviye. Böylece yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor.”

Bakan Varank: “Üretim cephesinde beklentiler olumlu”

Türkiye İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi’ndeki (PMI) artışı değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Şubat 2011’den beri PMI endeksinde en yüksek seviyeyi görerek pek çok ülkeden pozitif ayrıştık. Üretim cephesinde beklentiler olumlu.” dedi.

İSO, Türkiye İmalat PMI temmuz verilerini paylaştı

Eşik değer olan 50,0’nin üzerinde ölçülen tüm rakamların sektörde iyileşmeye işaret ettiği anket sonuçlarına göre, Haziran’da 53,9 değerini alan manşet PMI, Temmuz’da 56,9 gerçekleşirken, Şubat 2011’den beri en yüksek seviye olarak kaydedildi.

PMI, Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki gerilemelerin ardından güçlenen bir toparlanmaya işaret etti.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy