11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Bakan Berat Albayrak Davos’ta

İlginizi Çekebilir

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 49. Dünya Ekonomik Forumu için Davos’a gitti.

Bakan Berat Albayrak, 2019 bütçesi hakkında “Biz tek seferlik gelir öngörmedik.” dedi ve 2019 bütçesinin muhafazakar bir bütçe olduğunu bütçenin büyüme, piyasa tahminleri, enerji ve petrol tahminleri gibi çok güçlü alanlar oluşturacağını vurguladı. Bakan Albayrak öngörülemeyen bir ekonomik kriz gerçekleşmezse 2019 bütçesinin ülkemiz açısından çok rahat bir bütçe olacağını söyledi.

Albayrak, TL’nin son dönemlerde %100 değer kaybettiğine ancak çok güçlü bir şekilde toparlandığına değindi ve kur hakkında şunları söyledi; “Kur çerçevesi içerisinde bakış açımız genelde stratejik akıl olacak. Bu da kur düzeyi ile ilgili yorum yapmaktan ziyade kurun rekabetçiliğinin, kurun reel ekonomiye etkisinin çok daha yakından gözetildiği bir bakış açısında olunmalı. Ocak ayı itibarıyla ortaya çıkan resim, iyileşmenin beklenenden daha büyük olduğu yönünde.”

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy