-1.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 19, 2021

Bahreyn, İslami bankacılığın önemli merkezlerinden

İlginizi Çekebilir

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmed Bin Muhammed el Halife eş başkanlığında geçtiğimiz haftalarda Türkiye-Bahreyn Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 6. Dönem Toplantısı gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye-Bahreyn KEK 6. Dönem Toplantısı mutabakat zaptının imzalanmasının ardından yaptığı konuşmada, yedi yıl aradan sonra gerçekleştirilen toplantının iki ülke arasındaki ilişkilere yeni bir ivme kazandırdığını ifade etti.

Finans alanında İslami bankacılıkta önemli bir merkez hâline gelen Bahreyn ile iş birliğini artırma kararı aldıklarına dikkati çeken Şimşek, bu konuda karşılıklı tecrübe paylaşımı yapacaklarını, giderek büyüyen İslami finans enstrümanlarının çeşitlendirilmesi ve yeni pazarlar bulunması noktasında birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Şimşek, diğer bir iş birliği alanı olarak KOBİ’ler konusunun gündeme geldiğine değinerek Bahreyn’in çeşitlendirmeye çalıştığı ekonomisinde KOBİ’lere önem verdiğini, bu alanda ortak programlar gerçekleştirmek üzere teknik düzeyde anlaşmaya vardıklarını kaydetti.

Her iki ülkenin ticari ve ekonomik ilişkilerinin artırılması yönünde istekli olduklarını belirten Bakan el Halife, Bahreyn Kalkınma Konseyi’nin Türkiye’de büro açacağını ve bu büronun önemli görevler üstleneceğini de dile getirdi.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy