12.9 C
İstanbul
Pazar, Ocak 24, 2021

Altın 5 Yılda Yüzde 135 Değer Kazandı

İlginizi Çekebilir

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Çavuşculu, altının gramının son 5 yılda yüzde 135 değer kazandığını bildirdi.

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 ayar altının gram fiyatının 200 liraya ulaştığını, çeyrek altının ise 345 lirayı bulduğunu belirterek, altın fiyatlarının son dönemde ciddi artış gösterdiğini söyledi.

Tasarrufta “güvenli liman” olma özelliğini koruyan altının gramının Mayıs 2014’te 85 lira olduğunu anımsatan Çavuşculu, altın fiyatlarında son 5 yılda yüzde 135 artış gerçekleştiğini dile getirdi.

Çavuşculu, Ramazan Bayramı sonrasında düğün, sünnet ve nişan törenlerinin artacağına ve altın piyasasında hareketlilik yaşanacağına dikkati çekerek, bu konuda gerekli hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.

Yeni sezona çok sayıda yeni modelle girdiklerini vurgulayan Çavuşculu, tasarımların sürekli yenilendiğini, müşteri taleplerine ve özel günlere özel tasarımlar hazırladıklarını anlattı.

Haberin tamamı: https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/altin-5-yilda-yuzde-135-deger-kazandi/1154495

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy