1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Alinma Bankası İslami Bankacılıkta Mükemmellik Ödülü Aldı

İlginizi Çekebilir

Alinma, finans sektörüne ve FinTech’in ortaya çıkan rolüne odaklanan GCC çapında bir ödül programı yürüten daha geniş bir Finnovex konferansının bir parçası olarak Dubai’deki bir törenle “İslami Bankacılıkta Mükemmellik” için Finnovex ödülüne layık görüldü. Alinma Bankası CEO’su Abdulmohsen Al-Fares aynı zamanda “Yılın CEO’su” seçildi. 

 

Ödüller hakkında konuşan Al-Fares, Finnovex’e teşekkür etti. Şeriat uyumlu bankacılığın savunucusu ve bankacılığın genel mükemmelliğini savunmaya devam etmeye söz verdi.

Al-Fares, “Bu ödülleri almak benim için bir onurdur ve Finnovex’e sadece beni değil Alinma Bank’ı tanıttığı için teşekkür ediyorum. Alinma’da çok görev odaklıyız ve elimizdeki her avantajı kullanıyoruz – ileri teknoloji, kalifiye personel, uzman stratejisi ve planlama vb. – misyonumuzun devam etmesini ve bizim için bir örnek oluşturmaya devam etmemizi sağlamak için Endüstri ve hizmet verdiğimiz herkese kalite sunmaya çalışıyoruz. ”

Alinma Bank dijital dönüşüm konusunda süregelen bir taahhüdüne sahiptir ve son yıllarda dijital stratejisini harekete geçirmede büyük adımlar attı. Son zamanlarda, Alinma, Apple Pay’i krallıktaki daha geniş nakitsiz ödeme çabalarını desteklemek ve ortaklarına kolaylık sağlamak için başlattı.

Ayrıca banka, 7 gün 24 saat boyunca tamamen dijital şubeler kurdu ve 2017’de daha önce Alinma veri deposunu aktif-pasif bir modelden felaketli sistem arızalarını önleyen ve banka ortakları (müşteriler) için hizmet sürekliliği sağlayan aktif-aktif bir modele geçirmiştir.

Alinma Bank tarafından sunulan diğer self servis seçenekleri arasında Alinma İnternet, Alinma akıllı cihaz uygulamaları, Alinma Telefon, Alinma Mobil (WAP) ve İngiltere genelinde 1485’ten fazla ATM’den oluşan ağı bulunmaktadır.

 

Kaynak: Saudi Gazette

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy