10 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 21, 2021

Albaraka Türk Hat Koleksiyonu, Roma’da Sanatseverlerle Buluştu

İlginizi Çekebilir

Albaraka Türk, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Albaraka Hat Koleksiyonu Sergisi, 13-24 Aralık 2019 arasında İtalya’nın başkenti Roma’da sanatseverlerle buluşturuldu. Albaraka Türk, klasik Türk İslam sanatlarını
kalıcı hâle getirmek, gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyada tanıtımını gerçekleştirmek hede doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda; köklü medeniyetimizin önemli bir mirası olan hat sanatını yaşatmak ve bu sanatı dünyaya tanıtmak amacıyla hareket eden Albaraka Türk, Klasik Türk İslam sanatı dallarından hat-tezhip ve ebru sanatından oluşan “Albaraka Hat Koleksiyonu’nu bu kez İtalya’nın başkenti Roma’da sanatseverlerle bir araya getirdi.Roma Yunus Emre Enstitüsü’nde gerçekleştirilen açılışa; Roma Büyükelçiliği Müsteşarı Elvan Hacıefendioğlu, Vatikan Büyükelçiliği Müsteşarı Can Mutluer ve Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ’ın yanı sıra çok sayıda davetli katılım sağladı.

Farklı Coğrafyalarda Sanatseverlerle Buluşmaya Devam Edeceğiz

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, “Bugüne kadar koleksiyonumuza ait sanat eserleri Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Macaristan, Polonya, Avusturya, Almanya, İngiltere ve Hollanda’da sergiledik. Dünyanın farklı noktalarında sergilediğimiz eserlerimizi şimdi de Roma’da sanatseverlerle buluşturmak, bizler için ayrı bir mutluluk. Dikkatli ve özenli bir çalışma sonunda Albaraka koleksiyonuna dâhil ettiğimiz ve sergilediğimiz bu eserlerin, devraldığımız kültürel mirasın aynı sorumlulukla gelecek nesillere taşınması için ilham kaynağı olacağını umut ediyoruz. Albaraka Hat Koleksiyonu sergimizi önümüzdeki dönemde farklı coğrafya ve farklı ülkelerde de sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy