1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Albaraka Türk 450 Milyon Liralık Kira Sertifikasını Halka Arz Etti!

İlginizi Çekebilir

Albaraka Türk’ün İhraç İşlemine Yoğun Talep Geldi

Albaraka Türk tarafından ihracı yapılan kira sertifikası için 325 milyon lira olarak hedeflenen talep, yoğunluk nedeniyle 450 milyon lira olarak gerçekleşti. Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından kira sertifikası ihracı ile ilgili bir açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. Banka’nın açıklamasında Albaraka Türk iştiraklerinden olan Bereket Varlık Kiralama adlı şirket tarafından 4 Mart – 5 Mart – 6 Mart 2019 tarihlerinde Türkiye piyasalarında gerçekleştirilen kira sertifikası ihraç işleminin ihraç öncesi 325 milyon lira olarak planlandığı, ancak gelen yoğun talep sonrasında 450 milyon lira olarak tamamlandığı bildirildi.

Kira Sertifikasının Vadesi 112 Gün Oldu

Albaraka Türk Katılım Bankası kira sertifikası halka arz işlemi ile ilgili yaptığı bilgilendirmede şu ana kadar gerçekleştirdikleri en yüksek tutarlı işlem olduğu, 325 milyon lira olarak planlana halka arzın 450 milyon lira olarak başarılı bir şekilde sonlandığı, vadesi 112 gün olan kira sertifikalarının ihraç işlemine 124 bireysel yatırımcının katılım sağladığı, kira sertifikalarının yüzde 66’lık bölümünün bireysel yatırımcılara tahsisinin sağlandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca Albaraka Türk’ün halka arz işlemine yoğun talep gelmesini nedenlerinin Banka’nın dijitalleşmesi ve kira sertifikası ihracı için taleplerin internet şube üzerinden yatırım hesabı açılarak yapılıyor olması olduğu da belirtildi.

Albaraka Türk’ün En Yüksek Tutarlı İhracı Oldu

Açıklamada görüş bildiren Albaraka Türk Hazine Yatırım Bankacılığı Yatırımcı İlişkileri ve Finansal Kurumlardan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Malek K. Temsah şimdiye kadarki en yüksek tutarlı kira sertifikası ihraç işlemlerinin başarıyla tamamlanmış olmasından ve gelen yoğun talepten Albaraka Türk Katılım Bankası olarak memnuniyet duyduklarını, yoğun ilginin sahip oldukları gücün ve güvenin bir kanıtı olduğunu söyledi.

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy