1 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

Albarak Garaj’dan Girişimlere Destek

İlginizi Çekebilir

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın girişim hızlandırma programı Albaraka Garaj, ilk dört döneminde, ön hızlandırma ve hızlandırma programlarında toplam 85 girişime ev sahipliği yaptı. Albaraka Garaj hibe almaya hak kazanan 35 girişimine bugüne kadar 3 milyon TL nakdi hibe dağıttı.

Albaraka Garaj Bigg ile fikir aşamasında destek

Albaraka Garaj bugüne kadar sadece MVP’si ve ekibi olan teknoloji tabanlı girişimlere ev sahipliği yaparken bu sene “Albaraka Garaj Bigg” ile artık fikirden yatırıma kadar gidecek uçtan uca bir programa sahip oldu. TÜBİTAK‘ın teknoloji ve yenilik tabanlı girişimleri desteklemek için oluşturduğu programda artık Albaraka Garaj da uygulayıcı kuruluş oldu. Albaraka Garaj, “fikrim var” diye gelenlerin ticarileşmesine, globale açılmasından yatırıma kadar giden süreçte yanında olacaklarını belirtiyor.

200 bin TL’ye kadar hibe desteği

Bigg (Bireysel Genç Girişimci),1512 olarak da bilinen Tübitak’ın teknoloji tabanlı iş fikirlerini desteklemek için girişimcilere geri ödemesiz 200 bin TL’ye kadar hibe desteği sunduğu program ve bugüne kadar yüzlerce fikrin hayat bulmasını sağlayan bu programda artık Albaraka Garaj’da bir uygulayıcı kuruluş.

Albaraka Garaj Bigg ile hem Albaraka Türk yöneticilerinin hem de alanında uzman insanlardan oluşturulan mentor ağına anında erişmek mümkün oluyor. Albaraka Garaj’ın sahip olduğu 2’si İstanbul biri Berlin’de olmak üzere ofislerinde ücretsiz olarak çalışma imkanı eldebilecek olan girişimler, hem Albaraka Türk, hem müşteri ve tedarikçi ağı hem de geçmiş dönem Garaj girişimcileri ile iş birliği ve partnerlik yapabilecek.

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy