12.5 C
İstanbul
Pazar, Ocak 24, 2021

Al Baraka Bankacılık Grubu, En İyi İslami Finansal Kuruluşları İçin Global Finans Ödülleri Aldı

İlginizi Çekebilir

Bahreyn merkezli önde gelen İslami bankacılık grubu Al Baraka Bankacılık Grubu BSC ( ABG ) ve bağlı ortaklıklarından üçü, Küresel Finansman’ın yıllık ödüllerinin bir parçası olarak, çeşitli kategorilerde 2019 için “Dünyanın En İyi İslami Mali Kurum” Ödülü’nü alacak.

Al Baraka Bankacılık Grubu , “Bölgesel Kazananlar Kategorisinde Al Baraka Bank Cezayir, Al Baraka Bank Lebanon ve Jordan İslamic Bank En İyi İslami Mali Kuruluş Ödülü”, Al Baraka Bank Cezayir,Al Baraka Bank Lebanon ve Jordan İslamic Bank , “Dünyanın En İyi İslami Finans Kurumu 2019” Ülke kategorisinde sırasıyla Cezayir, Lübnan ve Ürdün yer aldı.

Bu ödülleri ABG ve yedinci ardışık yıla ait üç bağlı bankacılık biriminin kazanması , dergisine, üyeliğinde yer alan Ödül Komitesi, bir dizi ekonomist ve Global Finans editörleri, uluslararası finans danışmanları ve bankacılık alanında bir dizi banka yöneticisi ve uzmanı tarafından nihai sonuç bildirisinde açıklandı. ABG ve üç bankacılık birimi, bu ödülleri İslami bankacılık sektörünün gelişmesindeki önemli rolleri, müşterilere sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesi ve özgünlükleri bakımından tutarlı bir büyüme ve profesyonel standartları karşılama yetenekleri nedeniyle aldı. Hizmetlerde ve müşteri hizmetlerinde yenilik, bankacılık işlemlerinde sürekli gelişme, yenilikler ve stratejik ilişkiler, coğrafi erişim, karlılık ve finansal durumun sağlamlığı gibi diğer önemli kriterler bakımından değerlendirildi.

Ödüller, bu yıl 19 Ekim 2019 sabahı Ulusal Basın Kulübü’nde Washington DC’de yapılacak olan IMF Dünya Bankası yıllık toplantılarında yıllık ödül törenlerinde resmen verilecek.

Al Baraka Bankacılık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Sn. Adnan Ahmed Yousif , “ABG’nin ve üç bağlı ortaklık bankasının bu uluslararası yedinci yıldaki bu uluslararası ödülü kazanma başarısından çok memnunuz. Grup ve Birimlerin, geçtiğimiz yıllarda bir yandan liderlik, seçkin finansal ve operasyonel statülerini korumaları, diğer taraftan Grup ve birimlerin kendi ülkelerinde yürüttükleri mükemmel bankacılık pozisyonu, Mükemmel performans ve hizmetlerine ek olarak yenilikçi tasarruf ve yatırım ürünleri sunmak ve İslami bankacılık sektöründe yerel ve bölgesel olarak diğer taraftan iyi itibar kazandı.”dedi.

 

Kaynak: Zawya

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy